sv

2020 Citroen C3 1.2 Benzinli Otomatik

Okuma Süresi: 2 dakika

►Motor Tipi:Benzinli / 3 silindir
►Motor Gücü: 110 hp
►Maksimum Tork: 205 Nm / 1.750 rpm
►Şanzıman: EAT6 / 6 Vites / Önden Çekiş
►Yakıt Ortalama (100 km’de): 5,8 lt

C3 Kalite

Araç içerisinde koltukların rahatlığı ve ferah büyük camları sayesinde bir şekilde kaliteden bahsedebiliriz. Ancak otomobilin yol tutuşunda ki zayıflık, yol sesi ve rüzgar sesi ile beraber motor sesinide içine alıyor olması uzun yollarda C3’ün pekte konforlu olmadığını gösterecektir. 5 üzerinden 2.5 vereceğimiz C3 kalitesi sizi şehir içi kısa mesafelerde üzmez ancak uzun yolda biraz sıkıntıya neden olabilir.

C3 Teknik

Test aracımız olan Citroen 2020 model C3, ödüllü 1.2 puretech motora sahip 6 ileri otomatik şanzımana sahip 110 beygirlik versiyon idi. Bu aracın manuel versiyonunda 80 beygirlik aynı motor görev alıyor. Yakıt tüketimi açısından pekte makul olmayan ancak yüksekte olmayan verileriyle motor gücünü güzelce kullanmaya müsade ediyor. Bu yüzden 5 üzerinden 3.5 vereceğimiz C3 sınıfında normal olan bir yere sahip. Motor şanzıman uyumunun düşük hızlarda kafa karışıklığı sebebiyle motor titretmesi dışında bir problemi yok.

Yorum

Konuğumuz olan 2020 Citroen yaşam alanları, kalite ve teknik olarak değerlendirdiğimiz zaman 5 üzerinden 3 puan alarak test listemizdeki yerini alıyor. Sunduğu konforlu koltukları, güçlü motoru ve Türkiye şartlarında fiyatının “nispeten yüksek olmaması” sebebiyle artı puanlarla öne çıkıyor. B sınıfında diğer rakiplerinden teknik ve yol tutuşu konusunda geri kalan C3, ulaşılabilirlik ve güçlü motor özelliğiyle onların önünde yer alıyor. İhtiyaçlarınız doğrultusunda B sınıfı diğer rakipleriyle karşılaştırabilirsiniz.

Daha çok bu şekilde incelemeler ve videolar için Sol Serbest Youtube kanalımızı takip etmeyi unutmayın. Ayriyeten otomobil dünyasıyla ilgili detaylı incelemeler ve gerçekçi bir bakış açısı için solserbest.com’ u takip edebilirsiniz.

Sol Serbest Youtube

2020 Renault Megane 1.5 Dizel Değerlendirme

Yazar: Taylan DEVRİM
Editör: A. Fatih AYTAR

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.