sv

2020 Scoda Octavia : Hibrit Ve Daha Teknolojik

Okuma Süresi: 2 dakika

Skoda 2020 Model Octavia’yı yeni teknolojileri ve hibrit versiyonları ile tanıttı.

2020 Yılının ikinci yarısında farklı motor seçenekleri ve hatchback versiyonu da çıkacak olan Scoda Octavia 1996’dan beri markanın amiral gemisi olarak görev yapıyor.

Konfor ve İç Mekan

İç mekan sadece teknolojik olarak farklılıklarla değil konfor odaklı da yeni gelişmelere sahip. Skoda 2020 Octavia ile yeniliklerinin her zamankinden bir adım ileriye taşıdığını iddaa ediyor.

Opsiyonel olarak gelen ayarlanabilir ergonomik koltuklar ile uzun yolculuklar artık daha rahatlatıcı olacak.

Teknolojik olarak ise iç mekanda 8,25 inç ve 10,0 iki farklı pakette dokunmatik ekranlar ile araç içinde farklı bir hava yaratılmış. Ayrıca mu ekranlarla birlikte çalışan yeni nesil bir dijital asistanda bulunuyor. Model Türkiye paketine dahil edecek mi bilinmez ancak Avrupa ve Amerika piyasasında araçlarda sürekli bir e-sim ile çeşitli teknolojilerin kullanımını sağlayacağını bildiriyor.

Yeni nesil USB-C bağlantısı ve kablosuz şarj’da 2020 Octavia’da olacak yeni teknolojik olanaklardan. Ayrıca bu teknolojiler sadece konfor odaklı değil aynı zamanda güvenlik odaklı da yeni teknolojileri sahip Octavia gelişmiş bir tahmine dayalı hız denetimi ile akıllı ve güvenli sürüş vaadediyor. İlgili teknolojilerin testlerini araç Türkiye’ye geldiğinde birlikte youtube kanalımız SolSerbest’te test ediyor olacağız.

Scoda Octavia Motor ve Teknik Özellikler

Yeni Octavia, Golf 8 ile aynı temelleri paylaşıyor. Şase hibrit uyumlu olacak şekilde planlanan ve daha hafif olarak ayarlanan yeni bir Skoda parçası olarak Octavia ile karşımıza çıkıyor. Hibrit modellerde muhtemelen 1.0 benzinli motor ve elektrik motoru birlikte görev yapacak. Ayrıca yine 1.5 dört silindirli turbo benzinli bir motorda Octavia’larda göreceğimiz bir motor olacaktır.

Şimdilik öncü olarak benzinli motorlar gözükse de 187 beygirlik 2.0 hibrit olmayan benzinli bir motorla da güç severler için piyasada olacak. 7 ileri DSG çift kavramalı otomatik şanzımanın görev yapacağı yeni Octavia üç ayrı dizel seçeneği ile de karşımıza çıkacaktır.

7.9 saniyede 100 km hız vaadeden Octavia konfor, teknoloji ve ekonomiyi vaadediyor.

Bagaj hacmi 450 LT olacak olan araç büyük aileler içinde vazgeçilmez olacaktır.

Sol Serbest

Scoda