sv

2021 Toyota Highlander Avrupa Piyasasına Geliyor

Okuma Süresi: 2 dakika

2021 model Toyota Highlander Avrupa piyasasına inmeye hazırlanıyor. Toyota firması tarafından bazı detaylar şimdiden paylaşıldı.

Toyota’nın en büyük ve en geniş hibrit modeli olan Highlander, Avrupa pazarına ilk defa çıkıyor. Bu güzel haberi müşterilerine ve araç sevdalılarına duyuran Toyota, model hakkında bazı bilgiler sundu.

2021 Toyota Highlander Avrupa piyasasına geliyor

2021 Toyota Highlander Avrupa Piyasasına Dahil Oluyor

2021 yılının ilk aylarında Avrupa pazarına girmesi beklenen Highlander için şirket tarafından bazı bilgiler paylaşıldı. Paylaşılan bu bilgiler araç hakkında bilgi almak isteyenler için altın niteliğinde idi. Toyota Highlander, hibrit teknolojisi ile birlikte müşterilerin karşısına çıkacak.

Hibrit teknolojisinden kısaca bahsetmek istiyoruz. Bu teknoloji ile birlikte benzinli ve elektrikli motor bir arada kullanılıyor. Bu durum daha iyi bir yakıt kullanımı ve daha yüksek enerji verimliliğine imkan tanıyor.Araç çalışmaya başlarken ve düşük hızda genel olarak elektrik motorunu kullanır.

Hızlı bir araç sürüşünde ise elektrikli motor ile benzinli motor dengeli bir şekilde çalışır. Frene basarken yavaşlama anında oluşan enerji elektrik motorunun kapasitesine aktarılır, bu sayede enerji boşa gitmez. Bu durum enerji verimliliğini daha da arttıran bir eylem. Araç durduğunda hem benzin hem de elektrikli motor kendini durdurur.

23 yıllık hibrit deneyimi ile müşterilerine yeni bir deneyim yaşatacak olan Toyota, yeni modelinin daha verimli bir yakıt tüketimi olduğundan bahsediyor. Yakıt verimliliği sayesinde az tüketerek çok yol gitmek mümkün hale geliyor.

Etkileyici bir tasarıma sahip modern görünümlü Toyota Highlander, müşterilerinin ilgisini başarılı bir şekilde çekebiliyor. Geniş iç hacme sahip bu modelin 7 kişilik kapasitesi bulunuyor. 12.3 inç multimedya ekranına sahip olan bu model ön cama yansıtmalı gösterge ekranına sahip. Apple CarPlay ve Android Auto özelliği ile kullanıcılara eğlenceli anlar yaşatabilen Toyota Highlander, kablosuz şarj sistemine ve koltuk havalandırmasına da imkan tanıyor.

Geniş bir araç olan Highlander, hibrit sistemin gücünden en iyi şekilde yararlanıyor. İleri seviyede güvenlik özelliklerinin de bulunduğu araçta yayaları ve bisiklet sürenleri algılayan ön çarpışma önleyici, hız sabitleme, akıllı şerit takip sistemi gibi çeşitli güvenlik özellikleri yer alıyor.

Sol Serbest, Gerçek Otomobil Sevdalılarına!