sv

Abarth Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Deneyim Yaşatacak

Abarth sanal gerçeklik gözlüğü
Okuma Süresi: 2 dakika

İtalya merkezli bir marka olan Abarth sanal gerçeklik gözlüğü kullanarak yeni kullanıcıların aracı test edebilmesini sağlayacak.

Otomotiv dünyası gelişmeye devam ediyor. Araçlar sayesinde teknoloji daha da gelişiyor, ulaşım daha hızlı hale geliyor. Geçmişte bir yerden bir yere gitmek uzun sürerken günümüzde daha kısa ve daha ucuza mümkün olabiliyor. Abarth, geliştirdiği bir sistem ile kullanıcıların uzaktan araç sürme deneyimi yaşamasına imkan tanıyacak.

Abarth Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Sürüş Sağlayacak

İtalya merkezli Abarth, kullanıcıların sanal gerçeklik deneyimi yaşayabilmeleri için yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Bildiğiniz üzere koronavirüs salgını sağlık sektörünü etkilediği gibi otomotiv sektöründe de ciddi etkiler buldu. Bu etkileri en aza indirerek sürücülerin güvenli ve sağlıklı bir şekilde araç sürmesini sağlamak isteyen Abarth, kullanıcıların evden VR yani sanal gerçeklik deneyimi yaşamasına imkan tanıyacak.

Bunun için 2.000 kişi seçecek olan Abarth, bu kişileri yarışma ile belirleyecek. Yarışma sonucunda belirlenen 2.000 kişiye bir kutu gönderilecek. Bu kutu içerisinde yer alan donanımlar sürücülere hediye olarak verilecek. Abarth markasının başlattığı bu kampanya ile birlikte pek çok kişiye VR gözlük ve Bose marka kulaklık hediye edildi.

Abarth sanal gerçeklik gözlüğü

Firmanın Bose marka kulaklık hediye etmesinin sebebi kullanıcıların anı kaliteli bir şekilde yaşayabilmesini sağlamak. Firma, motor sesinin gerçekçi bir şekilde kullanıcılara yansıtmak ve kaliteli bir görüntü deneyimi sunmak amacıyla VR gözlüğü ve kulaklığı en iyi şekilde kullanıcılara ulaştırıyor. Kutunun içerisinde yalnızca VR gözlük ve kulaklık yer almıyor. Şapka ve VR kontrolcüsü gibi çeşitli araç ve malzemelerin de yer aldığı bu kutu kullanıcıları mutlu ediyor.

Abarth hayranı olan kişilerin ağırlıkla katıldığı bu yarışmada başarılı olan kişiler seti çalıştırdıktan sonra İngiltere’nin yollarında sürüş yapmaya başlayacak. Öncelikle Abarth’ın başında yer alan Stef Villaverde ile karşılaşacak olan kullanıcılar, sonrasında araç hakkında bazı bilgiler öğrenecek. 165 beygir gücüne sahip olan bu araç, saatte 220 kilometre hıza kadar çıkabiliyor. Kullanıcılar, gerekli bilgileri aldıktan sonra araç sürüş deneyimine başlayabiliyor.

Sol Serbest, Gerçek Otomobil Sevdalılarına!