sv

Apple Car Özellikleri Hakkında Bilinen Detaylar

Okuma Süresi: 2 dakika
Apple Car özellikleri

Apple Car hakkında şimdiden bazı özellikleri ve fiyatı hakkında, bunun yanı sıra çıkış tarihi hakkında bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Günümüzde kullanıcıların en çok merak ettiği araç modellerinden birisi olan Apple Car henüz piyasaya sürülmüş veya tanıtılmış değil. Gizli gizli yürütülen bu proje üzerindeki çalışmalar halen devam ediyor. Birkaç yıl sonra duyurulması beklenen araç için bu konuda birçok bilgiyi derleyeceğiz.

Apple Car Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Apple Car hakkında net bilgilere sahip olunmasa da şimdiden elimize birçok bilgi geçmiş durumda. Bu bilgilerden bazılarının iddiadan ibaret olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Ortaya atılan bilgilere göre Apple 2014 yılından beri Apple Car projesi için çalışma yapıyor. 2014 yılında Almanya’da araç konusunda profesyonel olan mühendislerin oluşturduğu bir grup, Project Titan adıyla çalışmalara başladı.

Apple Car özellikleri

Çalışmalar Almanya’da gizli gizli yürütülmeye devam etti. Firma ilk olarak araç tasarımı ve aracın teknik detayları hakkında çalışmalar yaptı. Yapılan açıklamaya göre araç yeni teknolojiler üzerinde yoğunlaşıyor. Kendi yapay zekasına sahip olacak Apple Car, otonom sürüş teknolojilerini de destekleyerek kendi kendine gidebiliyor olacak. Araç içerisinde yer alacak olan nanocell teknolojisi, daha küçük bir batarya ile daha yüksek verimlilik almaya imkan tanıyacak.

Daha az yakıt ile daha çok yer gitmeyi yani aracın menzilinin yüksek olmasını hedefleyen bu model, elektrikli araç olarak üretilecek. Günümüzde bu bilgiler Apple tarafından doğrulanmasa da bu proje halen gizlilik esasına dayalı olarak yapılıyor. Yani şirket henüz bir açıklama belirtmedi. Modelin içerisinde iCar adında bir yazılım yer alacağı ve bu yazılımın diğer markaların araç modelleri için satılabileceği söyleniyor.

Yapay zeka desteği ile gelecek olan, otonom sürüş desteği ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan, menzili yüksek olacak olan bu aracın tasarımının da fütüristik olması planlanıyor. Henüz modelin ne zaman duyurulacağı belirtilmedi fakat tahminlere göre 2024 yılı ve sonrasında duyuru yapılması bekleniyor. Bazı uzmanlar en erken 2025 yılında model tanıtımının yapılacağını söylüyor. Ayrıca modelin 55.000 dolar civarında bir fiyata sahip olacağı belirtiliyor.

Sol Serbest, Gerçek Otomobil Sevdalılarına!