sv

Audi A3 HB 2021 Görünüm

Okuma Süresi: 2 dakika

Premium sınıfın sevilen Hatcback otomobillerinden Audi A3 2021 yeni yüzüyle karşımıza çıkıyor.

Günlük olarak tercih edilen modellerinde dizel kullanım ile ön plana çıkmış olan Audi A3 ufak tasarım değişikleri ve artan teknolojik özellikleri ile tanıtıldı.

Görüntüdeki modelin özellikleri:

Model:Audi A3 Sportback 40 TFSI e S line S tronic
Fiyat:Türkiye fiyatı belli değil, bu model hiç gelmeyebilir.
Motor:1.4 litrelik benzinli motor + Elektrikli motor
Güç / tork:201 hp / 350 Nm
Vites:Altı vitesli çift kavramalı otomatik, önden çekiş 
0-100 km / s:7.6 saniye
En yüksek hız:230 km
CO2 Salınımı:30 g / km
Elektrik aralığı:60 kilometre

S line A3 spor süspansiyon sebebiyle ciddi bir performans keyfi yaşatsa da konfor açısından biraz eksik hissettirebiliyor. Türkiye’nin kötü şehir içi yollarında bu araç ile pek fazla konfor sağlanamayacağı açıkça ortada.

Elektrikli motor, yakıt tüketimi ve performans için ciddi bir katkı yapıyor. Seyir halinde iken gücünü hissettiriyor ve performans düşmesine neden olmuyor.

Aracın iç dinamiğinde ise kardeşi VW Golf gibi sanal kokpit uygulaması devam ediyor. Kaliteli ön plastikler, klima kumanda yönetimleri ve multimedya ekranı hoş tasarımıyla yerini alıyor.

2021 model HB A3’te bagaj hacminde ciddi bir düşüş yaşandı. 380 litre olan bir önce ki nesiline göre 2021 modelde magaj 280 litreye düşmüş durumda.

2021 Audi A3 HB versiyon aileler için veya kalabalık seyahat eden insanlar için hem fiyat/performans sundukları açısından çok tercih edilir bir otomobil gibi durmuyor. Zaten mevcut vergi yasaları sebebiyle bu otomobil özel siparişler dışında Türkiye’de hiç satışa çıkmayabilir.

Sol Serbest, Gerçek Otomobil Sevdalılarına!