sv

Elon Musk Cybertruck Açıklaması Yaptı

Okuma Süresi: 2 dakika

Elon Musk yeni aracı olan Cybertruck hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar Cybertruck hayranlarını üzen açıklamalar oldu.

Tesla Motors tarafından geliştirilen Cybertruck, tanıtıldığı günden bu yana pek çok kez konuşuldu. Özellikleri ile birlikte kullanıcılara duyurulan bu model, oldukça fütüristik bir görünüme sahip. Elon Musk’ın araç hakkında yaptığı bazı açıklamalar Cybertruck modelini bekleyenleri üzdü.

Elon Musk Cybertruck Hakkında Konuştu

Daha önce tanıtımı yapılan ve fütüristik bir görünüme sahip olan Cybertruck modeli, Elon Musk tarafından duyurulmuş ve özelliklerinden bahsedilmişti. Aracın görünümü ile kullanıcıların ağzını açık bırakan Tesla Motors, modelin 2021 yılı içerisinde çıkmasını planlıyordu. Yeni yapılan açıklamaya göre çıkış tarihi biraz daha ertelendi.

Elon Musk, bu modelin üzerinde çok çalıştıklarını ve en iyi şekilde üretilmesi amacıyla emek sarf ettiklerini belirtiyor. Oldukça zorlu bir süreçten geçtiklerini söyleyen Musk, 2021 yılının sonuna doğru birkaç tane üretilebileceğinden bahsediyor. 2022 yılında ise aracın seri üretime girmesi bekleniyor.

Elon Musk Cybertruck

Cybertruck Özellikleri

Tesla Motors’un geleceğe kafa tutan modeli olan Cybertruck, görünümü ile birlikte pek çok araçtan daha farklı bir tarza sahip. Bilim kurgu filmlerini aratmayan bu araç, halen geliştirilme aşamasında. Model için 3 farklı motor yer alıyor. Bu konuda en iyi motorun özelliklerinden bahsedeceğiz. Aracın 0 kilometreden 100 kilometreye çıkması 2.9 saniye sürüyor. 805 kilometre menzile sahip model, 2 metre genişliğinde kasaya sahip.

Standart otopilot özelliği ile gelen Cybertruck, sportif görünümü ve performansı ile pek çok rakibini geride bırakıyor. Aracın normalde 2021 yılında çıkması bekleniyordu fakat yeni alınan karara göre modelin 2022 yılında seri üretime geçmesi hedefleniyor. Aracın fiyatı hakkında henüz net bir bilgi yok fakat modelde otonom sürüş tekniklerinin de eklenmesi planlanıyor.

İsteyen sürücüler otonom sürüş tekniklerine sahip bir aracı tercih ederek bu araç ile yoluna devam edebiliyor, isteyenler ise normal bir araçtan faydalanabiliyor. Ayrıca Tesla Motors’un yeni geliştirdiği bir model olan Cybertruck elektrikli otomobil olarak piyasaya çıkacak. Diğer yazılarımız için sitemizdeki içeriklerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sol Serbest, Gerçek Otomobil Sevdalılarına!