sv

En Güçlü Sedan Araç BMW Tarafından Tanıtıldı

En güçlü sedan araç
Okuma Süresi: 2 dakika

En güçlü sedan araç BMW M5 CS firma tarafından resmî olarak duyuruldu. Yeni nesil aracın pek çok özelliği ön plana çıkıyor.

Günümüzde pek çok araç modeli üretilmeye devam ediliyor. Bu araç tiplerinden birisi de sedan araçlar olarak yer almakta. Şu ana kadar pek çok sedan araç üretildi fakat hiçbiri BMW M5 CS modelinin hızına yetişemedi. 2022 model olarak tanıtılan BMW M5 CS, şu ana kadar üretilen sedan araçların en hızlısı olarak biliniyor.

En güçlü Sedan Araç Duyruldu

En güçlü sedan araç

Ünlü araba markası BMW, bu zamana kadarki en hızlı sedan aracı duyurdu. Yeni duyurulan aracın özelliklerini incelediğimizde muazzam hızlara ulaştığı ve oldukça başarılı bir dizaynı olduğu görülüyor. BMW M5 CS olarak tanıtılan yeni model saatte 305 kilometre hıza kadar ulaşabiliyor. 100 kilometreye 2.9 saniyede çıkabilen bu araç, 100 kilometreden 200 kilometreye 10.4 saniyede ulaşabiliyor. Yani toplamda 13.2 saniyede saatte 200 kilometreye ulaşabiliyor.

Oldukça hızlı bir araç olarak göze çarpan bu modelin motoru 627 beygir gücünde. Yüksek performans ve kaliteli tasarımı ile ön plana çıkan BMW M5 CS, altın bronz rengine sahip. Sportif görünümlü koltuklar ile kullanıcıların ilgisini daha çok çeken araç, klasik bir otomobil görünümüne sahip. Bir taraftan modernize olan bu aracın ihtişamlı görünümü ve pek çok özelliği BMW hayranlarının heyecanlarını daha da arttırıyor.

BMW’nin M5 CS modelinde yer alan track modu, sürücünün yola daha iyi odaklanmasını sağlıyor. Bu modda ses sistemi dahil dikkat dağıtıcı unsurlar kapatılıyor ve sürücü yola daha iyi odaklanabiliyor. 4.4 L kapasiteli bir V8 motora sahip olan 2022 model BMW M5 CS, en iyi sedan araç olarak gösteriliyor. Daha önceki nesile göre 105 kilogram daha hafif olan BMW M5 CS, hafifliği ile daha akıcı bir hıza imkan tanıyor.

BMW M5 CS modelinin 2021 yılının sonuna doğru piyasada yerini alacağı söyleniyor. Önce Amerika Birleşik Devletleri, sonrasında Avrupa’da bulunacak olan modelin fiyatının 142.995 $ olacağı açıklandı.

Sol Serbest, Gerçek Otomobil Sevdalılarına!

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.