sv

Ford Fiesta Özellikleri

Ford Fiesta özellikleri
Okuma Süresi: 2 dakika

Ford Fiesta, sağladığı özellikleri ile birlikte pek çok kullanıcının ilgisini çekmeyi başarıyor. Peki Fiesta’nın özellikleri neler?

Sürüş deneyiminin en iyi şekilde yaşanabildiği Ford Fiesta, sunduğu çeşitli imkanlar ile kolay bir sürüşe imza atıyor. Otomatik park sistemi, kameralar, müzik sistemi, dokunmatik ekran gibi çeşitli özelliklere sahip bu modeller hakkında bilinmesi gereken pek çok detay bulunuyor.

Ford Fiesta ve Başarılı Özellikleri

Ford’un öne çıkan modelleri arasında yer alan Fiesta, kullanıcılarına sunduğu akıllı sürüş teknolojileri ile birlikte üstün sürüş deneyimini müşterilerine sunuyor. Otomobilin sevilen özelliklerinden birisi otomatik park sistemi olarak yer alıyor. Geri geri park etmekten zorlanan kullanıcılar için kolaylık sağlayan bu teknoloji, aracı otomatik bir şekilde park ediyor. Sürücünün bu sırada yapması gereken vitesi kullanıp pedala basmak. Direksiyon kendiliğinden hareket ediyor.

Ford Fiesta özellikleri

Ford Fiesta modelinin bir diğer özelliği otomatik yanan farlar olmakta. Gelişmiş yapay zekası sayesinde farları otomatik bir şekilde çalıştırabilen bu model, sürücüye bu konuda kolaylık sağlıyor. Aracın önemli özelliklerinden bir diğeri Ford SYNC ve acil yardım özelliği olmakta. Bu özelliğin amacı herhangi bir kaza anında veya önemli bir durumda acil yardım birimlerine bu durumu iletmek. Bu özellik kaza yapan sürücülerin baygın olduğu zamanlarda daha hızlı şekilde bulunabilmesine imkan tanıyor.

Modelde yer alan arka kamera özelliği, geri vites yapıldığında otomatik olarak devreye girer ve arkada herhangi bir objenin olup olmadığını sürücüye gösterir. Bu sayede sürücü aracı rahatlıkla yönlendirebilir. Bunun yanı sıra sürücülerin yokuşta kalkması zorlu bir süreç olabiliyor. Bu durumda yokuş kalkış destek sistemi sürücülere destek sağlıyor.

Eğlence konusunda da oldukça başarılı bir iş ortaya koyan Ford Fiesta, 8 inç dokunmatik ekranı ile sürücü ve yolcuların en iyi şekilde vakit geçirmesine olanak tanıyor. Gelişmiş müzik sistemine sahip model, otomobilin adeta bir konser havasında olmasını sağlıyor. Panoramik cam tavanı ile ortamın daha aydınlık ve daha ferah olmasına imkan tanıyan Ford Fiesta, filtre sayesinde güneşten gelen UV ışınlarından da koruyor. Sürücüler araç modelleri arasından çeşitli renklerden birini seçerek istediği tarzda bir modele sahip olabiliyor.

Sol Serbest, Gerçek Otomobil Sevdalılarına!