sv

Jeep, 80. Yıla Özel Renegade ve Wrangler Özel Versiyonları Çıkardı

Okuma Süresi: 3 dakika

İtalyan otomobil markası Jeep, kuruluşunun 80. yılına özel Renegade ve Wrangler modellerinin özel versiyonlarını piyasaya sürdü.

İlkbahar aylarından itibaren Avrupa piyasalarında satışa sunulacak olan Renegade ve Wrangler’in bu özel serilerinin satış fiyatı henüz belli değil.

80. yıla özel olarak üretilen Renegade ve Wrangler 18 inçlik özel alaşım jantlarıyla dışarıdan göz dolduruyor. Ayrıca otomobilin dış kaplaması özel Granit Kristal boyayla yapılıyor.

Jeep Renegade özel versiyona standart donanım paketinde led far ve sis grubuyla birlikte geliyor. Aracın iç kısmında ise siyah özel kaplama ön panel, özel paspaslar ve 8,4 inçlik bir multimedya ekranı bulunuyor.

80. yıl özel Jeep Renegade iki farklı motor seçeneğiyle satışa çıkıyor. Bunlardan ilki 1.0 118 hp benzinli bir motor, diğeri ise 1.3 148 hp bir benzinli motor olarak sunuldu. Her iki motor da 6 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile birlikte geliyor. Araçların ikisi de önden çekişli olarak planlanmaktadır.

Jeep Wrangler özel versiyona özel Renegade gibi özel led farlarıyla birlikte satışa sunulacak. Ayrıca ince detaylar ile öne çıkacağı belirtilen Wrangler de tasarım ve renkte ince farklılar olacağı açıklandı. Renegade gibi Wrangler’de 8,4 inçlik bir multimedya ekranına sahip olacak. Aynı zamanda dokuz hoparlörlü Alpie ses sitemi, özel tüylü halıları ile fark yaratacak.

Kör nokta izleme sistemi, önden çarpışma uyarısı, gelişmiş fren desteği ve uyarlanabilir hız sabitleyici gibi bir dizi standart güvenlik ekipmanı da bulunmaktadır. Arka park sensörleri ve bir arka park kamerası yine modelde standart donanımda bulunacaktır.

Jeep Wrangler 80. yıl özel versiyonu sadece bir motor seçeneğiyle sunuluyor. 2.0 268 hp benzinli 4 silindirli motor, sekiz ileri otomatik bir şanzımanla gelecek. Otomobil standart olarak diğer versiyonlarında olduğu gibi dört teker çekiş sistemine ve iki vitesli bir şanzımana sahip olacaktır.

Sol Serbest, Gerçek Otomobil Sevdalılarına!