sv

Land Rover Defender 130 Özellikleri Neler?

Land Rover Defender 130 özellikleri
Okuma Süresi: 2 dakika
Land Rover Defender 130 özellikleri

Land Rover Defender 130 özellikleri ve performansı ile pek çok sürücünün ilgisi haline gelmiş durumda. Arazide gezmek isteyenler için önemli bir araç.

Arazi aracı tutkunları için vazgeçilmez araçlar kategorisinde yer alan arazi araçları, zorlu koşullarda gitmeyi sevenler ve aksiyon yaşamak isteyenler için tercih konumunda yer alıyor. En popüler arazi aracı üreticilerinden birisi olan Land Rover, günümüzde halen üretilmeye devam ediliyor. Başarısıyla adından bahsettiren bu ürün için bu konuda birçok detaydan bahsedeceğiz.

Land Rover Defender 130 Özellikleri

Land Rover Defender 130 2.5 TD5, 1999 yılından beri üretimi devam eden başarılı bir arazi aracı modeli. 122 HP motor gücüne sahip model, 4 kapılı geniş bir araç olmasıyla ve arkasında kasasının yer almasıyla biliniyor. Kar çamur demeden zorlu arazileri rahatlıkla geçebilen yüksek tabanlı bu araç, arazilerden hasar almadan kurtuluyor.

93 litre yakıt hacmine sahip Land Rover Defender 130, 100 kilometrelik bir yolda 10.7 litre yakıt tüketiyor. 2.117 kilo temel ağırlığı bulunan aracın azami ağırlığı 3.500 kilograma kadar çıkabiliyor. İçerisinde 5 koltuk bulunan ve arkasında kasası bulunan modelin arka kısmı isteğe bağlı olarak kapatılabiliyor.

Land Rover Defender 130 özellikleri

5.063 milimetre uzunluğa sahip aracın genişliği 1.790 milimetre iken yüksekliği 2.035 milimetre olarak yer alıyor. Araç 100 kilometreye 19.5 saniyede ulaşabiliyor. Saatte en yüksek 129 kilometreye ulaşabiliyor.

Arazide gezmeyi sevenler ve kamp yapanlar için vazgeçilmez bir araç olan araç Land Rover Defender 130, dizel yakıt kullanıyor. 2.495 santimetreküp motor hacmi ile güçlü bir sisteme sahip olan bu aracın ön freni havalı diskli iken arka freni diskli olmakta.

Pek çok incelemede başarılı bir sonuç elde eden arazi aracı Land Rover Defender 130, donanımlı olmasıyla da ön plana çıkıyor. Yapılan test sürüşlerinden başarılı bir şekilde geçen model, üstün performansı ve yüksek verimliliği ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Adından bu kadar söz ettiren Land Rover Defender 130, arazi aracı tutkunlarının en çok almak istedikleri araçlardan birisi haline geldi.

Sol Serbest, Gerçek Otomobil Sevdalılarına!