sv

Mercedes-Benz Acil Durum Sorunu Ortaya Çıktı

Mercedes-Benz acil durum sorunu
Okuma Süresi: 2 dakika

Mercedes-Benz acil durum sorunu sebebiyle 1.3 milyona yakın bir aracı geri çağırma kararı aldı. Bu karar pek çok kişiyi etkiliyor.

Dünyanın en büyük otomobil markalarından birisi olan Mercedes-Benz yaşanan bir sorun sebebiyle pek çok müşteriyi etkileyen bir durum ile karşılaştı. Bu durumun çözümü için 1.3 milyona yakın aracı geri çağıran firma, bu sorunu düzeltmek için çalışmalara başladı.

Mercedes-Benz Araçlarında Acil Durum Sorunu Yaşanıyor

Pek çok araçta zaman zaman ciddi sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunlar yaşandığında otomotiv markaları önemli adımlar atıyor ve bu sorunların çözülmesi için uğraşıyor. Bu gibi sorunlarda sorunun ciddiyetine göre ya araçlar geri alınıp düzeltme uygulanıyor ya da para iadesi yapılıyor.

Mercedes-Benz acil durum sorunu

Alman otomotiv markalarından birisi olan Mercedes-Benz acil durumla ilgili yaşanan bir sorun sebebiyle 1.292.258 aracı geri çağırma kararı aldı. Bu sorun çok ciddi olduğu için sürücülerin bu uyarıya uyması ve gerekli adımı atması önemli bir durum. Bu sorunun ortaya çıkışı da bir kaza olarak belirtiliyor. Avrupa’da yaşanan bir kaza sırasında acil durum sisteminin yanlış konumu göstermesi firmanın bu konuda önlem almasını sağladı.

Mercedes-Benz’in yaptığı açıklamaya göre kaza anında iletişim modülü ile ilgili bir sorun ortaya çıkıyor. Bu sorun sırasında güç kaynağı kapanıyor ve konum bilgisi acil durum ekiplerine hatalı bir şekilde gidiyor. Firma bu zamana kadar bu model ile yaşanan kazalarda herhangi bir can kaybının veya yaralanmanın olmamasının da olumlu bir durum olduğunu belirtti.

Mercedes-Benz’in geri çağırdığı modeller arasında CLA, GLA, B, G, GLC, GLB, GLE, A, GLS, SLC, GT, S, E, C, CLS ve SL serisi araçlar yer alıyor. Bu modellerin 2016-2021 yılları arasında yer alan acil durum sisteminde bir hata bulunduğu firmanın açıklamaları arasında yer alıyor. Mercedes-Benz’in yaşadığı bu sorun firmayı derinden etkiler mi bilinmez fakat firmanın bu konuda kısa sürede adım atması müşterileri memnun eden bir durum oldu.

Sol Serbest, Gerçek Otomobil Sevdalılarına!