sv

Mercedes-Benz Yeni E Serisi

Okuma Süresi: 2 dakika

 Günümüzde lüks otomobil markaları arasında lider koltuğunda olan Mercedes Benz’in 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana 14 milyon satmış olan E serisinin yeni makyajlı modelleri tanıtıma sunuldu. E serisi, C ve S serilerinin ortasında bir model olmasına karşın görünüşlerinde yüksek oranda benzerlik hakimken, yeni E serisi modelleri, genişlemiş ızgara ve küçülmüş farları ile bu modellerden iyice ayrılarak kendine has, modern bir görüntü sağlıyor.

Geçmişten Günümüze E Serisi

E Serisi Özellikleri

Yenilenen modern tasarımı öne uzatılmış motor kaputu, modern jant tasarımı ve panoramik sunroof ile kendini belli ederken; MBUX’a sahip dijital kokpit, 12.3 inç medya ekranı, 64 renkli ambiyans aydınlatması, Burmester ses sistemleri, mat cilalı ahşap süslemeler ve dokunmatik kumandalı direksiyon simidi ise aracın yüksek teknolojik özelliklerinden. Dilenirse Energizing Paketi ile müzik, ses ve koltuk masajı gibi özellikler güçlendirilebilir. Hafıza paketi ise sürücü koltuğu, yan aynalar ve direksiyon kolonunun otomatik ayarlanmasını sağlıyor. Park paketi, Urban Guard, Sürüş Yardım Paketi, Ayna Paketi ve Şerit Takip Paketi sürüşün güvenlik ve konforunu arttırabilecek eklentiler arasında.

E Serisi İç tasarım

9 ileri oranlı otomatik şanzımana sahip bu dizel otomobil serisinde E-220 ve E-200 olan iki motor seçeneği mevcut. Motor tercihi yapıldıktan sonra ise spor görünümden hoşlananlar için dilenirse AMG eklentisi mevcut. E-220 d 4MATIC FL Edition 1 Exclusive ve E-220 d 4MATIC FL Edition 1 AMG modelleri, 143 KW (194 PS) motor gücü ve 6.3-5.5 / 100 km karma yakıt tüketimi ile en yüksek performanslı modellerden. Ama E-200 d FL Edition 1 Exclusive ve E-200 d FL Edition 1 AMG, 118 KW (160 PS) motor gücü ve 5.9-4.8 / 100 km karma yakıt tüketimi ile en çok satın alınan ve tasarruflu modeller arasında.

  Anahtar teslimine geldiğinizde ise bu konforlu ve lüks otomobillerin fiyat listesi cebinizi oldukça yakabilir. E-200 d motorlu modellerde Exclusive için 754.500 tl, AMG için ise 764.500 tl’yi gözden çıkarmalısınız. Bu motora sahip iki modelde %60 ÖTV uygulanırken E-220 d motoruna sahip Exclusive modeli için %110’u ÖTV olan 1.039.500 tl ile vedalaşmanız gerekiyor. Eğer AMG modelini gözünüze kestirdiyseniz bu fiyat 1.053.500 tl’ye yükseliyor. Fakat son yıllarda düşen alım gücü ve katlanarak artan vergileri göz önünde bulundurmalıyız. Sonuçta birçoğumuz için bu arabaya binmek hayal olarak kalacak gibi gözüküyor.

Sol Serbest

Yazar: İrem AĞKOÇ
Editör: A. Fatih AYTAR


  • Sebahattin ağkoç
    10 ay önce

    Güzel tanıtım için teşekkürler

    yorum beğen