sv

Peugeot SUV 3008

Okuma Süresi: 2 dakika

Bugün yüksek teknolojik özellikleri, sürüş konforu ve sportif görüntüsü ile ün yapmış Peugeot 3008 modelini inceleyeceğiz. 1.6 L 180 beygir motoru ile ayaklarınızı yerden kesmekten çok daha fazlasını yapan Peugeot 3008, Eat8 şanzıman ile geliyor. Bugün inceleyeceğimiz paketi ise en uygun fiyatlı ve ekstralardan yoksun olan Active Prime Edition. Ekstralardan yoksun olduğuna bakılmasın, bu modelin en boş paketi bile oldukça yüksek teknolojili ve lüks hissi veren bir donanıma sahip.

Peugeot SUV 3008 ÖZELLİKLERİ

Öncelikle oldukça geniş bir bagaj alanı görüyoruz fakat bagajın elektrikli olmasını istiyorsanız ek olarak  GT-LINE paketini almalısınız. 12 volt çıkışı olan bagaja dilerseniz küçük bir buzdolabı bile yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda arka koltuklar bagaja yatabiliyor.

Peugeot SUV 3008

  Dış görünüşüne geldiğimizde ise sizi şık fakat aynı zamanda oldukça sportif bir görüntü karşılıyor. Oldukça büyük 225/55/R18 olarak boyutlandırılmış gri/siyah jantlar, halojen farlar ve bu modelin her paketinde bulunan açılabilir sunroof aracın karizmatik görünümüne katkıda bulunuyor.

 Sürücü koltuğuna oturduğunuzda ise aracın yüksekliği ve ferahlığı size Jeep hissiyatı veriyor. Dijital göstergeli I Cockpit 2, Apple Carplay, kablosuz şarj alanı gibi özellikler aracın teknolojik donanımını ve sürüş rahatlığını artıran faktörlerden. Peugeot’un karakteristik ve şık koltuk tasarımı ise bu araca oldukça iyi uyum sağlamış.

Çoğu modele göre küçük direksiyon cockpite yukardan bakmamızı sağlarken geniş kolçakları ve yüksek teknolojik donanımı ile bu araba sürücü koltuğunda adeta sizi sarıyor. Çeşitli sürüş modları ve yokuş iniş desteği ile de  konforlu bir sürüş deneyimi yaşatıyor.

Arka koltuklara geçtiğimizde ise ortalama bir aracın gerçekten üstünde ferahlık hakim. Geniş alanın yanında sunroof da açık olduğunda arka koltukta rahat ve keyifli bir yolculuk geçirmemek imkansız.

SÜRÜŞ

Sürüş performansına geldiğimizde ise güçlü motoru dolayısıyla yüksek ve keyifli bir performans hakim. Yüksek bir araba olması hissiyat olarak çok güzelken normal bir sedana göre salınmayı da arttırdığını belirtmeden geçmeyelim. Karma yakıt tüketimi 4.0-5.8 Litre arasında normal sularda iken 105-132 g/km olan CO2 emisyonuna biraz fazla diyebiliriz. Fakat Peugeot 3008  sürüş konforu, teknolojik donanımı ve tasarımı ile piyasada en revaçta olan modellerden biri. SUV otomobil seviyorsanız kesinlikle bu modele bakmanızı öneririz.

Bahsettiğimiz Active Prime Edition modeline 388.000 TL karşılığında sahip olabilirsiniz. Eğer GT-LINE paketini gözünüze kestirdiyseniz  425.000 TL’yi gözden çıkarmalısınız.

Bu yazıyı beğendiyseniz tavsiyemiz: Avrupa Otomobil Satışlarının Durumu

Yazar: İrem AĞKOÇ
Editör: A. Fatih AYTAR


 • Dünyada Asgari Ücret ile Otomobil Almak – Sol Serbest
  7 ay önce

  […] Bu yazıyı beğendiyseniz tavsiyemiz: Peugeot SUV 3008 […]

  yorum beğen
 • 2020 OTOMOBİL EN 'LERİ – LİSTELER – Sol Serbest
  7 ay önce

  […] Bu yazıyı beğendiyseniz tavsiyemiz: Peugeot SUV 3008 […]

  yorum beğen