sv

Tesla Model S Plaid Hızı ile Büyülüyor

Tesla Model S Plaid hızı
Okuma Süresi: 2 dakika

Tesla Model S Plaid hızı ile pek çok kullanıcıyı büyülüyor. 100 kilometre hıza çok kısa sürede çıkan model, sürücüleri heyecanlandırıyor.

Tesla, geliştirdiği elektrikli araçlar ile müşterilerine yeni modeller çıkarmaya devam ediyor. Her yeni modelde üzerine daha yenisini ekleyen Tesla, bu sefer dünyanın en kısa sürede 100 kilometre hızına çıkan aracını duyurdu.

Tesla Model S Plaid Hızı Herkesi Etkiledi

Elon Musk’ın yaptığı bir açıklamaya göre dünyanın en kısa sürede 100 kilometre hızına ulaşan aracı duyuruldu. Tesla Model S Plaid modeli için yaptığı bir konuşmada aracın 1,96 saniyede 100 kilometre hıza ulaştığı söyleyen Elon Musk, henüz bu konuda çalışmaların devam ettiğini sözleri arasına ekledi.

Tesla, ürettiği her araç ile çıtayı bir kademe daha yükseltiyor. Elon Musk, yaptığı bir diğer açıklamada Almanya’nın Nürburgring pistinde yapılan test sürüşünde aracın 7 dakikadan daha kısa sürede bir turu tamamlamasını sağlamayı hedeflediklerini ve bunun üzerinde çalıştıklarını belirtti. Henüz seri üretime girmeyen spor arabanın detayları paylaşılmadı.

Tesla Model S Plaid hızı

Tesla Model S Plaid özellikleri

Tesla’nın modelleri arasında yer alan Model S Plaid, tek bir depoda 627 kilometreye kadar gidebiliyor. Saatte 322 kilometre hıza kadar çıkabilen bu araç, hızı ile pek çok sürücünün ağzını açık bırakıyor. 1.020 hp güce sahip Tesla Model S Plaid, farklı modellere de sahip. Aracın standart sürümü 83.980 € iken Plaid modeli 110.980 €, Plaid+ modeli 130.980 € olarak satılıyor.

Tesla Model S Plaid+ modelinin özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse bu model Plaid modeline göre bir kademe daha iyi özellikler vaat ediyor. Tek bir yakıt deposu ile 837 kilometre menzile sahip olan Tesla Model S Plaid+, kullanıcıları yolda bırakmamayı hedeflemiş durumda gözüküyor. Saatte 322 kilometre hıza kadar ulaşabilen model 100 kilometreye 2 saniyenin altında ulaşabiliyor. Modeller incelendiğinde bazılarının menzil farkı ön plana çıkarken bazılarının ulaştığı hız daha ön plana çıkmakta. Genel olarak kısa sürede 100 kilometreye çıkması dikkat çeken detaylardan birisi.

Sol Serbest, Gerçek Otomobil Sevdalılarına!