sv

Tesla Model S Yenilikleri Açıklandı

Tesla Model S yenilikleri
Okuma Süresi: 2 dakika

Uzun zaman önce piyasaya sürülen Tesla Model S yeni haline kavuşarak ve çeşitli yenilikleri ile birlikte herkese duyuruldu.

Bilindiği üzere Tesla Model S, 2012 yılında piyasaya sürülmüştü. O zamandan bu zamana büyük bir revize işlemi almayan bu model için yeni bir model tanıtımı yapıldı. Eski haline göre daha farklı bir tasarıma bürünen Tesla Model S, müşteri kitlesini şimdiden heyecanlandırıyor.

Tesla Model S Yenilikleri ile Birlikte Duyuruldu

Tesla Model S, yeni haliyle birlikte kullanıcılara hem tasarımsal hem de donanımsal yenilikler sunuyor. Daha fütüristik bir görünüme sahip olan bu model, daha ferah ve daha geniş bir hacmi de içerisinde bulunduruyor. Aracın dış kısmında ciddi bir değişiklik yapılmasa da iç mekan için aynı şey söylenemez. İç mekan incelendiğinde dikkat çeken ayrıntılardan birisi kelebek tasarımına sahip direksiyon oluyor.

Tesla Model S yenilikleri

Yuvarlak direksiyonlara göre daha farklı bir direksiyon şekline geçilen bu modelin 2 multimedya ekranı yer alıyor. Ön tarafta yer alan multimedya ekran dikey yerine bu sefer yatay şekilde konumlandırılmış durumda. 2200×1300 ekran çözünürlüğüne sahip olan model tasarımıyla da müşterilerini sevindiriyor.

Arka koltuktaki kullanıcılarını da düşünen Tesla, arka koltuğun ortasına bir multimedya ekran daha yerleştiriyor. 8 inç genişliğinde olan bu ekran kablosuz oyun deneyimini bir araya getiriyor. Yani kısacası Elon Musk ve ekibi ön koltuktaki kullanıcıların konforunun yanı sıra arka koltuktaki kullanıcıların da konfor ve eğlencesine önem gösteriyor.

Aracın dizaynı incelendiğinde araç içerisinde koyu ve açık renklerin karışık bir şekilde kullanıldığı görülüyor. Fütüristik bir tasarım ile müşterilerini karşılayacak olan Tesla Model S, 3 farklı görünüme sahip olacak.

Eski modele göre sürüş menzili daha çok artan bu modelin 627 kilometre, 663 kilometre ve 836 kilometre olarak açıklanmış durumda. Yani Tesla Model S ile birlikte 3 farklı versiyon çıkacak. Yapılan açıklamaya göre Long Range, Plaid ve Plaid+ versiyonları Tesla Model S’in yeni haliyle gelecek olan halleri. Elektrikli motora sahip olacak bu modeller, yakıt verimliliği, fütüristik tasarımı ve konforu ile ön plana çıkıyor.

Sol Serbest, Gerçek Otomobil Sevdalılarına!