sv

Türkiye’de En Uygun Fiyatlı Otomobiller Listesi

Okuma Süresi: 4 dakika

Son gelen ÖTV zamları, kur artışları ve gittikçe yükselen otomobil piyasasını göz önünde bulundurarak sizin için şu an alabileceğiniz en uygun fiyat grubundaki arabaları derledik. Bütçe dostu ve aynı zamanda kullanışlı otomobillerden oluşan bu liste umarız sizin için yararlı olur.

Fiyat Bilgileri

 10) Nissan Micra 

 Listemizde 10. sırada 1.0 100 BG motorlu, ve  Visia donanımına sahip Nissan Micra yer alıyor. Modern tasarımı ve sadeliğiyle kendini tercih ettiren bu düz vites hatchback araca son ÖTV zamlarından sonra 161,400 tl karşılığında sahip olabilirsiniz.

9)Mitsubishi Space Star

9. sırada 1.2 motor hacmine sahip,CVT otomatik şanzımanlı ve intense donanımlı Mitsubishi Space Star geliyor. Zengin donanımı ve otomatik vites rahatlığıyla çok tercih edilen bu hatchback model aynı zamanda modern bir tasarıma sahip. Daha önce MPV segmentinde yer alan bu araç artık B segment otomobiller arasında. Bugün 159,850 tl karşılığında bu araca sahip olabilirsiniz.

8)Opel Corsa

1.2 lt hacimli 75 beygir motora sahip Opel Corsa listemizde 8. sırada. Geçmişten günümüze çok tercih edilmiş ve aynı zamanda çok yol kat etmiş olan Corsa, bugün Astra modeliyle kapışacak seviyede donanıma sahip. Zamlardan sonraki satış fiyatı ise 144,900 tl.

7) Kia Rio

7. sırada ise sevimli bir hatchback modeli olan Kia Rio geliyor. 1.2 lt 84 PS motora sahip bu benzinli araç 5 ileri manuel şanzımana sahip. Satışları yaygınlaşan bu B sınıfı araç sade ve modern tasarımı, güçlü donanımıyla listemizde yerini aldı. Tavsiye edilen satış fiyatı ise Opel Corsa gibi 144,900 tl.

6)Dacia Logan MCV

Listemizde 6. sırada tek station modeli olarak Dacia Logan yer alıyor. İç ve dış tasarımı, donanımıyla yalınlığı ön planda tutan bu model ülkemizde oldukça sattı. MCV paketi ile birlikte geniş bagaj alanı ve ferah iç mekanıyla Dacia Logan Ambiance Turbo, 0.9 lt NC motorlu ve LPG’li bir araç.Zamlardan sonraki satış fiyatı ise 131.900 tl.

5) Hyundai i10

5. sırada çok tercih edilen Hyundai i10 modeline yer verdik. 1.0 MPI, 5 ileri şanzımanlı düz vites ve benzinli bu model 130,070 tl satış fiyatıyla en uygun fiyatlı otomobiller arasında.

4)Renault Symbol

Listemizdeki 2 sedan modelden biri olan Renault Symbol, ülkemizde en çok tercih edilen modeller arasında. Geniş iç alan ile aile arabası hissi veren Symbol, Joy paketi ile birlikte gelişmiş donanımlı ve sade bir araç. 0.9 TCE 90 BG Renault Symbol’e 129,900 tl karşılığında sahip olabilirsiniz.

3) Renault Clio

  Ülkemizde en çok tercih edilen hatchback modellerden biri olan Clio, listemizde 3. sırada yerini aldı. Sahip olabileceğiniz en uygun fiyatlı modeli olan Sport Tourer modeli Joy donanımı ve 0.9 lt TCE 90 BG motoru ile 124,900 TL fiyat etiketine sahip.

2)Fiat Panda

Listemizdeki 2. en uygun fiyatlı model, son derece sevimli ve sempatik tasarımı ile Fiat Panda oldu. Urban donanımlı,1.2 lt motor hacmine sahip bu model, 69 HP motora sahip. Geniş donanımı ve sadeliği ile bu araca sahip olmanın bedeli ise 115,900 tl

1)Fiat Egea Sedan

Listemizin en uygun fiyatlı modeli ise 2 sedan modelden biri olan Fiat Egea. Easy donanımı, 1.4 Fire 95 HP motoru ile Egea, yüksek donanımlı, şık tasarımlı ve kullanışlı bir araba. Son ÖTV zamları ile birlikte bugün Türkiye’de alabileceğiniz en ucuz araba olan Fiat Egea’nın sahip olduğu fiyat ise 110,900 tl.

1 hafta öncesine kadar listemizde 100,000 tl altında modeller bulunurken maalesef artık 0 araba satın almak için cebimizi yüklü bir miktar daha açmak gerekecek.

07/09/2020

Yazar: İrem AĞKOÇ

Editör: A. Fatih AYTAR


  • 2020 'nin En Çok Satan Otomobilleri – LİSTE – Sol Serbest
    12 ay önce

    […] önce de çok bahsettiğimiz, Uygun Fiyatlı Otomobiller ve Türkiye’de Otomobil En’leri listelerimizde de yer almış Fiat Egea, uygun fiyatı ile […]

    yorum beğen