sv

Volkswagen CEO’su Apple Car Açıklaması Yaptı

Volkswagen CEO'su Apple Car
Okuma Süresi: 2 dakika

Volkswagen CEO’su Apple Car hakkında bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama Herbert Diess’in Apple Car hakkındaki tavrını ortaya koyuyor.

Son zamanlarda Apple Car hakkında sıkça haberler gündeme oturuyor. Gündemden düşmeyen Apple Car yani Apple şirketinin yeni elektrikli ve sürücüsüz otomobili, ön plana çıkmaya devam ediyor. Pek çok kişinin Apple Car ile yaptığı yorumlardan sonra şimdi de Volkswagen CEO’su olan Herbert Diess’ten de bir açıklama geldi.

Volkswagen CEO’su Apple Car ile İlgili Konuştu

Her ne kadar Apple Car hakkında şirket tarafından resmî bir açıklama yapılmasa da bazı iddialar ortalıkta dolaşmaya devam ediyor. Bu aralar sık sık gündeme gelmeye başlayan Apple Car, otomobil üreticilerinin de bu konuda yorum yapmasına sebep oldu. Bu yorumlardan birisi de Volkswagen CEO’sundan geldi.

Volkswagen CEO’su Herbert Diess, son zamanlarda gündemden düşmeyen Apple Car için bu projeden endişe duymadığını yani kendilerini etkilemeyeceğini belirtiyor. Otomobil endüstrisinin tek bir hamle ile değişemeyeceğini açıklayan Diess, bu sektörün akıllı telefon sektörü gibi olmadığının da altını çiziyor.

Volkswagen CEO'su Apple Car

Apple Car Özellikleri

Apple Car modelinin özellikleri pek çok kullanıcı tarafından merak edilen sorular arasında yerini almış durumda. Aracın en önemli özelliklerinden birisi otonom sürüş yeteneklerine sahip olması. Elektrikli bir araç olarak piyasaya sürülecek olan Apple Car, sürücüsüz otomobil sistemini desteklemesiyle geleceğin otomobillerine yön verebilir. 2014 yılından beri devam eden bu projenin halen piyasaya sürülmemesi de işlerin ne kadar ciddi olduğunu ortaya koyuyor.

Apple Car modeli ile ilgili bilinen diğer özellikler arasında modelin teknolojik donanımlar ile geleceği yer alıyor. Modelin yazılımları güncel ve modern bir şekilde yer alacak. Fütüristik bir görünüm ile piyasaya sunulacak olan Apple Car aracı, tasarımı ile birlikte pek çok kullanıcıyı etkileyebilir.

2014 yılından beri hazırlıkları süren ve 2024 yılında tanıtılması beklenen Apple Car hakkında çok fazla bilgi yer almıyor fakat bilinen bir diğer özellik aracın menzilinin diğer araçlara göre yüksek olacağı ve verimli yakıt teknolojisine sahip olacağı gibi duruyor.

Sol Serbest, Gerçek Otomobil Sevdalılarına!